Dwie kolejne polskie gry osiągnęły sukces na portalu finansowania społecznościowego Kickstarter. Co prawda obie zbiórki różnią się znacznie, ale efekt końcowy jest identyczny.

Chernobylite to nowy survival horror studia The Farm 51, przenoszący gracza do czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Między innymi to przekonało już ponad 2000 osób na wsparcie Chernobylite. Po 10 dniach zbiórki udało się osiągnąć pierwszy próg, ustawiony na 100 000 dolarów, czyli około 385 tys. zł. A będzie jeszcze lepiej, bo już jest ponad 35% więcej, a kampania kończy się dopiero 11 maja. W takim tempie jest szansa, że uda się osiągnąć 200 tysięcy dolarów. Chernobylite jesienią tego roku ma trafić na PC, PlayStation 4 i Xboksa One.

Drugą zbiórką, która osiągnęła próg minimalny, jest horror psychologiczny Lust from Beyond. Udało się to osiągnąć w 10 godzin, ale sprawa była dużo tańsza prostsza. Pierwszy cel to 10 000 dolarów, ale kanadyjskich, co daje ok. 28 tys. zł. Spółka Movie Games postawiła na promocję i PR, bo przecież za taką kwotę nie da się zrobić bardzo dobrej jakości gry. Lust from Beyond wsparło blisko tysiąc osób, a do końca kampanii jeszcze długa droga, bo stanie się to dopiero 4 czerwca. Kwota zebrana może znacznie wzrosnąć, bo już teraz – po dwóch dniach – na koncie widnieją blisko 24 tys. dolarów kanadyjskich. Data premier Lust from Beyond na PC nie jest jeszcze znana.

Comments

comments