Rzeszowskie G2A od dłuższego czasu inwestuje we własne produkcje na VR. Ich wewnętrzne studio zmieniło właśnie nazwę na Monad Rock i odłączyło się od firmy-matki.

Nie oznacza to jednak, że studio całkowicie zrywa kontakty z G2A. Nadal współpraca będzie bardzo bliska, zmieni się przede wszystkim charakter prawny dewelopera. To na pewno ułatwi nawiązywanie relacji biznesowych z potencjalnymi partnerami. W końcu G2A do najbardziej lubianych firm w branży nie należy i niekiedy być może ma to znaczenie.

Monad Rock mieści się w Rzeszowie i skupi się przede wszystkim na wirtualnej rzeczywistości. Pierwszym projektem będzie Summer Funland, który jest rozwiniętą wersją G2A Land. Do tego symulatora parku rozrywki doda nowe mechaniki czy tak niecodzienne rozwiązania jak na przykład jazda na jednorożcu. Summer Funland ma być darmowe dla wszystkich posiadaczy G2A Land. Premiera na Oculusie, HTC Vive oraz PS4 VR.

Monad Rock

Najważniejszym projektem dla Monad Rock będzie jednak Blunt Force, shooter w realiach II wojny światowej. Jego scenariusz napisze Mark Bristol. Na koncie ma on między innymi pomoc przy skrypcie Battlefield 1 oraz… Enemy Front od CI Games. W portfolio ma również prace przy takich filmach jak Mission Impossible Rogue Nation, Memento czy Cienka czerwona linia.

Comments

comments