Nowa gra iFun4All – Serial Cleaner, skorzysta z rozszerzonej rzeczywistości Na tym jednak nie koniec niezwykłych informacji na temat najnowszej produkcji twórców Red Game Without Great Name oraz Green Game: TimeSwapper.

O Serial Cleaner niestety wiadomo tyle co nic. Nie ma nawet log0 gry. Oficjalna zapowiedź będzie mieć miejsce dopiero za jakiś czas. Na razie wiemy w zasadzie tyle, że nie będzie to kolejna produkcja, w której gracz wciela się w seryjnego mordercę. Tym razem wejdziemy w buty specjalisty, który po nim sprząta. Serial Cleaner wykorzysta również real world data. Polega to na pobieraniu dużej ilości danych ze świata rzeczywistego, między innymi pogody czy pory dnia. Wszystko to ma mieć wpływ na przebieg rozgrywki.

iFun4All widzi również ogromny potencjał w rozszerzonej rzeczywistości, z której chce skorzystać. Według studia ma ona osiągnąć większy sukces niż wirtualna rzeczywistość. Trudno mi w to uwierzyć, ale na pewno taka wizja przyszłości bardzo cieszy Microsoft. Gigant z Redmond mocno inwestuje w ten rynek, tworząc przede wszystkim gogle HoloLens. Nie traktujcie tego jednak jako zapowiedź Serial Cleaner na to urządzenie.

Bloober Team, który jest właścicielem iFun4All mówi o potencjalnie jeszcze większym sukcesie niż Layers of Fear. Odważna teza, ale póki nie zobaczymy Serial Cleaner w akcji ciężko się do tego odnieść. Premiera gry planowana jest na III kwartał tego roku. Na pewno w krakowskiej spółce nie zabraknie pieniędzy, przynajmniej przez jakiś czas. W planach jest debiut na giełdzie New Connect, z której pozyskanych ma zostać kilka milionów złotych. Bloober Team po ofercie publicznej posiadać będzie minimum 51% akcji iFun4All, które ma zostać wycenione na około 10-15 mln złotych.

Comments

comments