Namco Bandai zdecydowało się na przesunięcie premiery Get Even na kolejny miesiąc. Wszystko w związku z niedawnymi atakami terrorystycznymi w Anglii.

Wszystko miało wyglądać zupełnie inaczej. Press pack-i wylądowały już u dziennikarzy, gra jest też przez nich ogrywana, dzisiaj o 15 miały pojawić się pierwsze recenzje. Jestem bardzo ciekawy czy The Farm 51 będzie zmieniać również datę embarga (chociaż dzisiaj i tak poznamy ocenę redakcji miesięcznika Pixel). Publikacja recenzji miesiąc przed premierą to jednak spory problem. Nie chodzi nawet o jakość gry, ta wierzę że będzie wysoka. Prace zostały dawno zakończone, a więc liczę na dopracowaną rozgrywkę. Znaczenie mają kwestie marketingowe. Dzisiaj pojawią się oceny, a potencjalnie zachęceni nimi gracze nie będą mogli kupić gry.

W każdym razie Namco Bandai łączy się w bólu z rodzinami ofiar zamachu w Manchesterze i w związku z zaistniałą sytuacją wyznacza nowy dzień premiery – 23 czerwca.

Gdyby ktoś zastanawiał się jaki związek ma Get Even z zamachem terrorystycznym, raczej na pewno chodzi o znaną z materiałów promocyjnych scenę z przywiązaną do krzesła nastolatką i bombą. Może to budzić pewne skojarzenia, stąd prawdopodobnie decyzja o przesunięciu terminy wydania gry.

Get Even

[AKTUALIZACJA]

W takich słowach The Farm 51 oficjalnie komentuje przesunięcie premiery Get Even.

Decyzja o przesunięciu premiery wynika z elementów fabuły gry, które w związku z wydarzeniami w Manchesterze, mogłyby zostać uznane za obraźliwe lub nieodpowiednie.

Comments

comments