Ekipa Tap It Games to mój ulubiony producent gier HOPA. Studio na chwilę jednak odchodzi od gatunku, aby stworzyć swój pierwszy visual novel – Perseverance.

Kiedy Graczpospolita startowała napisałem, że druga część 9 Clues to najlepsza HOPA w jaką kiedykolwiek grałem (a grałem w ich całe mnóstwo). Jej twórcy, krakowskie Tap It Games, niestety później zrobili sobie przerwę od gatunku. Ostatnio wydali nawet grę logiczną Star Swapper, a teraz zapowiadają Perseverance.

Nowy tytuł to visual novel o przetrwaniu i odkupieniu, w którym poprowadzimy dwie postacie – Jacka i Karen. W czasie zabawy będziemy mieli okazję obejrzeć przedstawione wydarzenia z dwóch odmiennych perspektyw. Debiutancki epizod (Perseverance podzielone będzie na części) skoncentruje się na pierwszym bohaterze, który stara się poradzić sobie z rodzinnymi problemami. Szybko jednak nieoczekiwane wydarzenia komplikują sytuację.

Stworzona na Unity gra zadebiutuje (a konkretnie jej pierwszy epizod) w trzecim kwartale tego roku na Steamie. Chociaż visual novel nie jest gatunkiem, który specjalnie mnie pasjonuje, na pewno dam szansę Perseverance. Ciągle bardzo ciepło wspominam dwie części 9 Clues, a więc ekipa Tap It Games ma u mnie spory kredyt zaufania.

Comments

comments