Dobre wieści na koniec tego dnia. Starożytna germańska przyszłość w Lichtspeer za dwa tygodnie zawita na PlayStation Vitę.

Czy może być coś lepszego od ciskania oszczepami w germańskich oprawców? Wszystko w oprawie niczym z kwasowego haju z doskonałą muzyką. Zręcznościówka Lichtspeer od studia Lichthund co prawda może wprowadzić w nerwicę, ale wciąga jak diabli. Ale do brzegu.

Gra ukazała się we wrześniu ubiegłego roku na PC oraz PS4 i czekaliśmy na zapowiedzianą wersję na PlayStation Vitę. Portem zajmowało się studio Crunching Koalas, które ostatnimi czasy mocno działa na tym polu. Wspomnę tylko o ich pracach nad konsolowym krwawym Butcherze (od ekipy Transhuman Design) czy genialnym shoot’em upie Sky Force: Anniversary (od Infinite Dreams). No i oznajmili właśnie światu, że Lichtspeer na PSV został oficjalnie ozłocony.

Gra trafi do nas 11 kwietnia, wraz z aktualizacją wersji na PlayStation 4. Jako, że jest to cross-buy, posiadając Lichtspeera na PS4 z automatu dostajemy go na Vitkę. Zacnie. Poprawione zostanie dawkowanie stopnia trudności, bo pierwotnie po łatwym początku była najeżona włóczniami ściana. Ile nerwów mnie to kosztowało… Będzie też ułatwiający życie odświeżony system zapisu oraz precyzyjne sterowanie dotykowe. Zobaczymy, bo ta gra idealnie nadaje się na przenośną konsolę Sony.

Comments

comments