Kolejne studio ma szansę wyjść z cienia i zacząć tworzyć produkcje, które znacznie częściej będą pojawiać się na naszych łamach. Kool2Play, bo o tej ekipie mowa, nabiera rozpędu.

Studio do tej pory było bardziej znane jako dodatek do agencji PR-owej, która obsługiwała spółki z branży – deweloperów czy producentów sprzętu. Kool2Play ma na koncie głównie mniejsze tytuły na urządzenia mobilne, które później były przenoszone na PC. W skrócie, nic szczególnie pasjonującego. Studiem interesujemy się jednak z tego powodu, że właśnie zaszły w nim spore zmiany. Największą jest nowy inwestor, spółka Midven S.A. W portfolio ma ona już jedną inwestycję w branży gier wideo. Jest to notowane na giełdzie NewConnect studio PrimeBit Games.

Dzięki pozyskanemu kapitałowi Kool2Play ma zwiększyć skalę swoich produkcji. Na ten moment planowane są przede wszystkim dwa tytuły – Uragun oraz City Minds. Pierwszy pojawi się na PC i konsolach w II połowie przyszłego roku. Na drugi poczekamy do 2020 roku. Jednocześnie studio planuje zalać Switcha sześcioma tytułami w samej tylko I połowie 2019 roku. Na razie jednak deweloper nie zdradza szczegółów, przede wszystkich dwóch głównych tytułów.

2019 rok zapowiada się więc bardzo intensywnie dla Kool2Play. W tym czasie, oprócz licznych premier, studio planuje również debiut na giełdzie NewConnect.

Comments

comments