Pisałem ostatnio, że wydanie Kholat na Xboksa One zależy od posiadaczy PlayStation 4. I to jest prawda. Ale okazuje się, że wersji na PS4 nie robili wcale Polacy z IMGN.PRO.

Dziś ma miejsce premiera rodzimego horroru na platformie Sony – szczerze zachęcam do zakupu, bo to dość intrygująca gra, ale zainteresowało mnie jedno zdanie, wypowiedziane przez samych twórców.

„Zaczęliśmy z konsolą Sony głównie z powodu większej liczby użytkowników, jak również fakt, że poznaliśmy wspaniałych ludzi z BlitWorks – to zespół prawdziwych wirtuozów, jeśli chodzi o przenoszenie gier na PlayStation 4.”

Dotychczas myślałem, że port na PS4 to dzieło studia IMGN.PRO, którzy współpracowali przy tym z jakąś zewnętrzną firmą. Zadałem pytanie u źródła i okazało się jednak, że Polacy nie mieli z tym nic wspólnego.

„Port robiła firma zewnętrzna i robiła całość. Na PlayStation 4 była to ekipa BlitWorks”

Akurat BlitWorks specjalizuje się w tworzeniu portów na najnowszą konsolę Sony, więc nie mam z tym problemu. Mam szczerą nadzieję, że zrobili to dobrze, bo Kholat wart jest ogrania. Pozostaje więc pytanie: kto stworzy wersję na Xboksa One, jeśli już zapadnie decyzja o jej wydaniu? Jeśli IMGN.PRO się na to zdecyduje. Ale o tym dowiemy się zapewne za kilka miesięcy.

Comments

comments