Blind’n’Bluff to kolejny w ostatnich miesiącach wznowiony przez polskie studio projekt. W przeciwieństwie do Bruce: The Game w tym jednak wypadku niewiele wiemy.

iFun4All zawiesiło produkcje Blind’n’Bluff w 2015 roku. Wtedy jeszcze rozwijana była „kolorowa” seria gier logicznych – Red Game Without Great Name oraz Green Game: TimeSwapper. Warto wspomnieć, że w planach była jeszcze jedna, „niebieska” produkcja, ale z niej również ostatecznie zrezygnowano. Wszystkie siły poszły w Serial Cleaner.

Czym było Blind’n’Bluff?

Na razie studio nie chce mówić zbyt wiele na temat projektu, a więc pozostaje nam tylko przypomnieć informacje archiwalne. Blind’n’Bluff to gra logiczna z elementami platformowymi, której najbliżej powinno być do mrocznego Limbo. Podobno produkcja wyróżnia się bardzo unikatową rozgrywką. Podobno, ponieważ studio nigdy nie zdradziło żadnych konkretnych informacji, oficjalnie aby nie tracić przewagi konkurencyjnej. W sumie wyszło to na dobre – po zawieszeniu prac ktoś mógł wykorzystać ten pomysł.

Początkowo Blind’n’Bluff planowane było na urządzenia mobilne, ale ze względu na spore zainteresowanie największych firm w branży zdecydowano się na powiększenie projektu. Dzięki temu nawiązano współpracę z Microsoftem, co miało pozwolić na wydanie gry na Xboksa One. Ostatecznie prace zawieszono na mniej więcej 6-12 miesięcy przed planowaną premierą. Tyle przynajmniej można wywnioskować ze starych komunikatów studia Bloober Team (właściciel iFun4All).

Jeśli więc w projekcie nie zajdą jakieś gigantyczne zmiany, po premierze Serial Cleaner nie powinniśmy długo czekać na debiut kolejnej gry od iFun4All.

Na koniec warto wspomnieć, że w oficjalnej informacji możemy przeczytać o wznowieniu prac nad grą o roboczym tytule Blind’n’Bluff. Zmiana nazwy nie powinna więc być zaskoczeniem.

Comments

comments