Kilka dni przed Pax West, na którym 11 bit Studios miało zaprezentować najnowszy projekt roboczo nazwany Industrial, twórcy This War of Mine odkryli pierwsze karty.

Najnowszy i przede wszystkim najważniejszy projekt. O Industrial spółka mówiła od dawna, pojawiały się nawet informacje, że będzie to tytuł z dwa razy większym budżetem niż This War of Mine. Oficjalna zapowiedź miała mieć miejsce na Pax West, ale jednak pierwsze informacje poznaliśmy nieco wcześniej. Najważniejsza z nich to tytuł – Frostpunk. Jest również debiutancki teaser, z którego tradycyjnie niewiele wynika.

Frostpunk przenosi nas do zamarzniętego świata, w którym ludzie skonstruowali maszyny parowe pozwalające na przetrwanie w tym nieprzyjaznym środowisku. Ważnym elementem gry ma więc być survival. Podobnie jak miało to miejsce w This War of Mine będziemy mogli się przekonać do czego zdolni są ludzie w tak skrajnych warunkach. Emocji ponownie nie powinno zabraknąć.

Premiera w 2017 roku. Na razie nie znalazłem informacji o platformach, ale PC to pewniak. Biorąc pod uwagę skalę projektu i możliwości 11 bit Studios całkiem możliwe, że konsolowcy również zagrają w Frostpunk. W ten weekend w Seattle odbędzie się Pax West, na którym nie zabraknie warszawskiego studia z ich nową produkcją. Możliwe, ze zobaczymy pierwszy gameplay.

Comments

comments