Odejście ważnego pracownika krótko przed premierą gry zawsze jest chociaż troszeczkę niepokojące. 

Damien Monnier był jedną z dwóch osób, które wymyśliły zasady Gwinta, a więc przy tworzeniu samodzielnej wersji karcianki pełnił bardzo ważną rolę gameplay designera. O swoim odejściu z CD Projektu RED poinformował za pośrednictwem Twittera.

Co teraz? Monnier twierdzi, że jeszcze nie wiem. CD Projekt RED oczywiście podkreśla, że obie strony rozeszły się w zgodzie, a Damien nadal ma w studiu wielu przyjaciół. Jak to wpłynie na Gwinta? A może należy zapytać czy w ogóle będzie miało to jakiekolwiek znaczenie? Projekt jest na ostatniej prostej, właśnie trwa zamknięta beta na PC i Xboksie One, do premiery coraz bliżej. Wiele zmienić się nie może. Pamiętajmy też, że każdego da się zastąpić, zwłaszcza przy tak dużym projekcie.

Pozostaje tylko pytanie czy Damien Monnier tak polubił Polskę, że pozostanie w naszym kraju. W samej Warszawie jest kilka studiów, które pozwoliłyby mu pracować przy ambitnym projekcie. Jeśli jednak tak się skończy jego przygoda z polskim gamedev-em, pozostanie nam tylko wspomnienie jego występu na ostatnim E3.

Comments

comments