Od jakiegoś czasu w temacie dalszej działalności CI Games było dosyć cicho. Spółka jednak nie próżnowała w tym okresie. Efekty mają być widoczne w najbliższym czasie.

Od około roku CI Games pracuje nad stworzeniem nowej marki. Nie chodzi jednak o kolejną serię gier, a pion wydawniczy, który ma stanowić poważną część biznesu spółki. Efekty mają być widoczne w niedługim czasie. CI Games nie ma jeszcze podpisanych żadnych umów, ale negocjacje z kilkoma deweloperami są na bardzo zaawansowanym stadium. Więcej w rozmowie z PAP zdradził prezes spółki, Marek Tymiński.

Od początku roku widzieliśmy już ponad 200 gier, jesteśmy w ostatniej fazie rozmów z kilkoma producentami i mamy nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy w stanie zaprezentować pierwsze tytuły. Premiery tych tytułów, o których rozmawiamy, zaplanowane są na 2019 i 2020 rok.

Początkowo CI Games chce się skupić na działalności czysto wydawniczej, tj. ponosić część kosztów produkcji nowego tytułu i zająć się jego sprzedażą. W późniejszym czasie, jeśli będzie taka wola obu stron, w grę mogą wchodzić akwizycje. Po ostatnich masowych zwolnieniach CI Games ma relatywnie niewielki własny zespół deweloperów, a więc przejmowanie innych ekip może nie być złym rozwiązaniem.

3 własne gry za 100 mln zł

Oprócz działalności wydawniczej CI Games tworzy trzy własne projekty, na które zostanie przeznaczonych 100 mln złotych. Studio chce się finansować własnymi funduszami, przychodami ze sprzedaży już wydanych gier oraz linią kredytową, którą niedawno spółce udzielił mBank. Niecałe 1/3 budżetu pochłonie Sniper Ghost Warrior Contract. Gra skorzysta z tego samego silnika co poprzednia odsłona, ale nie będzie zawierać otwartego świata. Aktualnie nad projektem pracuje 30 osób z wewnętrznego zespołu CI Games oraz podwykonawcy. Obecnie gra dobija do etapu wersji alpha.

Sniper Ghost Warrior Contracts

Największym projektem ma być jednak Lords of the Fallen 2. Z nowych informacji jakie pojawiły się w artykule PAP, można wymienić przede wszystkim dane dot. sprzedaży pierwszej odsłony. Tę kupiło już 2 mln osób. Skoro w tekście pojawia się słowo „sprzedaż”, zakładam że wynik nie obejmuje osób, które mają LotF z PlayStation Plus. Premiera dwójki planowana jest na 2020 rok.

Ostatni projekt na razie pozostaje tajemnicą. Obecnie trwają prace koncepcyjne, a więc na razie zdecydowanie za wcześnie na jakiekolwiek szczegóły. Biorąc pod uwagę budżety pozostałych dwóch gier, ostatni powinien być najmniejszy. Nie będzie to jednak gra na urządzenia mobilne. Marek Tymiński nie zdradził również czy nad projektem pracuje wewnętrzny zespół, czy wynajęte studio.

Comments

comments