Nie ma co się oszukiwać. Moja aktywność na Graczpospolitej spadła do zera, więc trzeba wprowadzić zmiany.

Sprawy zawodowe, osobiste, rodzina, więcej zainteresowań, czas poświęcony na inne projekty i portale, a cierpi na tym Graczpospolita. Nie mam czasu na newsowanie, bo to przeniosłem na polskigamedev.pl, nadal współtworzę cotygodniowe audycje „Giermasz” w Radiu Szczecin z obowiązkowym kącikiem polskim i recenzjami wszelakich gier (do odsłuchu także w formie podcastów online) oraz jest jeszcze mój stały dział w miesięczniku PSX Extreme. A przecież trzeba jeszcze grać, są inne projekty, zainteresowania, spędzanie czasu z rodziną itd. Życie, sami wiecie, a latka lecą. W sumie właśnie dziś w metryce po „4” pojawiła się „3”. Czy to już czas, by obchodzić tylko imieniny? A, że Graczpospolita to dziecko bliskie mojemu sercu, to…

…postanowiłem potraktować ją jak swoistego bloga. To może nie jest postanowienie noworoczne, ale taki „prezent” na urodziny. Na pewno będzie łatwiej utrzymać systematyczność w pisaniu, niż jakąś dietę czy plan ćwiczeń. Na blogu nie będzie stricte newsów, a przemyślenia, analizy i wszystko o wydaniach pudełkowych gier, które przecież od lat kolekcjonuję. Kolekcja rośnie, ludzie pytają, więc tu wchodzę ja, cały na wyblakło-biało. Bo o wydaniach pudełkowych to ja mogę dużo i często, tylko z czasem bywa różnie.

Mimo, że gram w wiele produkcji, nawet nie ukrywam, że w większości zagranicznych, to wpisy na blogu będą związane tylko z polskimi grami. Z moich wyliczeń wynika, że rodzime produkcje to około 45% tego w co gram, więc będzie o czym pisać. Będą może jakieś recki, gdy gra mnie zachwyci, a doba wydłuży się o kilka godzin. No zobaczymy. Zwłaszcza, że po chwilowym kryzysie z pełną mocą wróciła mi radość z grania. I to tak na pełnej. W końcu ponad 150 godzin w Cyberpunku 2077 to niczego sobie wynik. Tak, jestem z tych, którym się podobało. Może nawet popełnię o tym jakiś tekst?

Patrząc stricte na samego bloga, może zmienię jego wygląd (ktoś coś?), trzeba pouzupełniać listy polskich gier, może zrobię zestawienie pudełkowych wydań. Pomysły są, teraz ogarnąć to czasowo.

Podsumowując:

Dziennikarska robota – polskigamedev.pl, audycja „Giermasz” i miesięcznik PSX Extreme
Prosto z serca i co w głowę uwiera – Graczpospolita

Na koniec życzę Wam przede wszystkim zdrowia, bo to teraz najważniejsze. Ale także więcej czasu dla siebie, kasy na gry i hobby, radości z rodziny i by życie nie było ciągłym piątkiem trzynastego.

Michał Król

Comments

comments