Studia jak ognia unikają podawania konkretnych informacji dotyczących sprzedaży. Podobnie jest i tym razem z CI Games i Sniper: Ghost Warrior 3.

Techland liczy graczy w Dying Light, ale to nie spółka giełdowa, więc robią co chcą. Notowany na giełdzie CD Projekt obchodzi to sposobem i podaje sprzedaż całej serii Wiedźmin. Podobnie jak czyniło to CI Games przy pierwszych dwóch odsłonach serii Sniper: Ghost Warrior. Według danych z 2017 roku, w postaci cyfrowej i fizycznej sprzedało się 6,3 mln egzemplarzy. Problem w tym, że liczba ta obejmuje także kopie leżące na sklepowych półkach czy kartony zalegające w hurtowniach. Posiadamy też najnowsze dane dotyczące trzeciej odsłony serii:

„Poziom sprzedaży „Sniper Ghost Warrior 3″ według danych na dzień przekazania niniejszego raportu bieżącego właśnie przekroczył 1 milion sztuk.” – brzmi komunikat spółki.

Co ciekawe, na blogu CI Games – który według spółki powstał po to, by walczyć z nieprawdziwymi informacjami – jest to podane jako pewnik. Za to w komunikacie giełdowym, jak byk napisali „zaprezentowane wyniki mają charakter szacunkowy”. Podobnie jak poprzednio, nie ma słowa o tym, czy milion kopii trafiło do graczy, czy może jednak wliczone są w to także pudełka zalegające w sklepach. Swobodnie można zakładać tę drugą opcję, w końcu „do miliona graczy” brzmi lepiej niż „milion sztuk”, a w ten sposób CI Games się nie chwali.

Ale to nie koniec wiadomości z warszawskiej spółki. CI Games ogłosiło, że „zmniejszyło swój wewnętrzny zespół deweloperski”, który teraz wynosi 30 osób, jednocześnie część prac chcą zlecać podwykonawcom. Tak ma być np. w dalszym procesie tworzenia nadchodzącej gry z gatunku tactical shooter. Moje źródła twierdzą jednak, że pracę straciło kilkadziesiąt osób i na chwilę obecną zostało ich tylko kilkanaście. Wszystko to jest oczywiście słabszą niż oczekiwana sprzedażą gry Sniper Ghost Warrior 3. Mimo to prezes CI Games Marek Tymiński twierdzi, że „udało nam się dopracować grę i zakończyć projekt z sukcesem”. Podobnie było w październiku, kiedy to ogłosili, że „sprzedaż Sniper: Ghost Warrior 3 jest nieco lepsza od popremierowych założeń„.

Kilka miesięcy temu spółka informowała, że przyjmuje nową strategię i chcą zrealizować przynajmniej 3 projekty do 2020 roku o łącznej wartości 100 mln zł. Do tego chcą czerpać dochody z działalności wydawniczej.

A co z Lords of the Fallen 2? Po tym, jak Tomasz Gop czyli producent pierwszej części został zwolniony z CI Games, w temacie gry mocno ucichło. Spółka potwierdziła, że trwają rozmowy ze studiami zewnętrznymi. Liczą na to, że produkcja ruszy w ciągu kilku miesięcy. Problem w tym, że na to potrzeba pieniędzy, a jak widać po powyższym, za wesoło w CI Games nie jest.

Comments

comments