Gliwickie studio The Farm 51 ostro pracuje nad swoimi projektami. Co prawda w planach mają minimum trzy gry, w tym świetnie zapowiadające się Get Even, ale na razie skupieni są na Chernobyl VR Project.

Aplikacja, która wcześniej zadebiutowała na Oculusie, doczekała się premiery platformie Steam i urządzeniu HTC Vive. Chernobyl VR Project to nie gra, a edukacyjna wirtualna wycieczka po Czarnobylu i Prypeci, podczas której poznacie szczegóły katastrofy atomowej z 1986 roku. Najnowsza wersja aplikacji została znacznie usprawniona. Poprawiono jakość filmów 360 stopni i dźwięków, dodano nowe wywiady i elementy narracji oraz bardziej realistyczne odwzorowania budynków i lokacji w Zakazanej Strefie.

Chernobyl VR Project został wydany we wczesnym dostępie, a twórcy wciąż zbierają materiały i będą szykować kolejne aktualizacje. Posiadacze Oculusa nie mają co płakać, bo ich wersja doczekała się stosownej aktualizacji. Co więcej, The Farm 51 stworzy kolejną grę o Czarnobylu, o czym pisaliśmy pod koniec lipca.

Comments

comments