Nowa gra ekipy Awesome Games Studio jest znacznie większa, ładniejsza i bardziej odjechana niż wszystkie pozostałe produkcje tego zespołu razem wzięte.

Badass Hero to połączenie wielu różnych gatunków. Na pierwszy rzut oka to platformowy shooter 2D, ale do tego dochodzą jeszcze elementy roguelike i losowo generowane plansze. Dynamiczną rozgrywkę urozmaica zbieranie nowych przedmiotów oraz ciągły rozwój postaci. Całość w oprawie wizualnej nawiązującej do Oozi: Earth Adventure, również produkcji ekipy Awesome Games Studio wydanej na Xboksie 360 (w ramach programu Xbox Indie Games) oraz PC.

Mój pierwszy kontakt z Badass Hero miał miejsce w zeszłym roku na Poznań Game Arena. Szczególnie zachwycony nie byłem, stąd w ostatni weekend na Pixel Heaven nawet nie podszedłem do stoiska chłopaków z Awesome Games Studio. Gra na powyższym trailerze wygląda jednak na znacznie bardziej dopracowaną niż to co widziałem prawie rok temu. Nadal jednak obawiam się, że największym problemem Badass Hero będą lokacje. Mam jednak nadzieję, że szybka i widowiskowa akcja wszystko nadrobi.

Na premierę będzie trzeba chwilę poczekać. Gra trafi do sprzedaży dopiero w bliżej nieokreślonym okresie 2017 roku. Platformy docelowe to nie tylko PC, ale i Xbox One oraz PlayStation 4.

 

Comments

comments