Krakowski Bloober Team intensywnie pracuje nad trzema nowymi grami. Oprócz znanych już Medium i Layera of Fear 2 jest to jeszcze tytuł na licencji filmu.

Znanych horrorów powstałych w Hollywood jest na tyle dużo, że nie będę próbować zgadywać o jaki może chodzić. Faktem jest jednak, że Bloober Team pracuje nad tytułem opierającym się na licencji znanego filmu powstałego w fabryce snów. Biorąc pod uwagę charakter produkcji krakowskiej ekipy, z miejsca odrzuciłbym marki nastawione na akcję (np. Obcy). Niestety studio nie zdradza żadnych dodatkowych szczegółów, przede wszystkim na jakim etapie prac jest projekt i kiedy możemy spodziewać się zapowiedzi.

Możliwe, że będzie ona miała miejsce już w grudniu. Wtedy Bloober Team planuje spotkanie z akcjonariuszami, na którym zaprezentuje w akcji kilka swoich tytułów. Stawiałbym jednak na te już znane, a więc Layers of Fear 2 i Medium. W szczególności chciałbym zobaczyć ten drugi, ponieważ ciągle nic o nim nie wiemy, mimo iż prace trwają od wielu lat. Co ciekawe, na potrzeby realizacji swoich gier Bloober Team stworzył własne studio motion capture. Według zapewnień dewelopera, pozwoli to zmniejszyć koszty oraz przyspieszyć proces produkcji.

Medium

Medium

Na koniec warto wspomnieć, że jeszcze w tym roku do sklepów ma trafić Observer w wersji na Nintendo Switch. Gra portowana jest przez zewnętrzne studio (Bloober Team nie podaje jednak, o którą ekipę chodzi). Krakowski deweloper nie ma specjalnie dużo pracowników (raporty finansowe mówią, że ich liczba nie przekracza 30), a dodatkowo jednocześnie tworzy aż trzy nowe gry. Bez wsparcia zewnętrznych ekip trudno więc wszystko zrealizować.

Comments

comments