Ten Square Games to jedno z tych studiów, o których wielu fanów polskiej branży mogło nigdy nie słyszeć. Jednocześnie to jedna z największych krajowych ekip.

Studio zastało założone przez… twórców portalu społecznościowego Nasza Klasa. Wrocławska ekipa od początku istnienia koncentruje się na grach mobilnych w modelu free 2 play. Ich największy hit – Let’s Fish – został do tej pory pobrany ponad 60 mln razy. Wszystkie produkcje Ten Square Games przekręciły licznik do poziomu 200 mln razy. Nadal nie jest to wynik lepszy niż to co osiągnął T-Bull (zresztą też z Wrocławia), ale robi ogromne wrażenie.

Plany Ten Square Games

Obecnie Ten Square Games zatrudnia około 110 osób. W planach jest dalszy rozwój działalności. Do tej pory studio rozwijało się organicznie, ale to może się niedługo zmienić. Ekipa rozważa debiut na giełdzie i to od razu głównym parkiecie – GPW. Pozyskane w ten sposób fundusze mają zostać przeznaczone na powiększenie zespołu deweloperskiego. Rozważana jest również akwizycja, czyli przejmowanie innych studiów specjalizujących się w tworzeniu gier free 2 play.

Comments

comments