Na początku roku informowaliśmy, że wydawca PlayWay nawiązał współpracę z Discovery Channel. Pierwszym tego efektem jest symulator wydobywcy złota – Gold Rush: The Game.

Gorączka złota to serial powiedzmy dokumentalny, który opowiada o losach górników pracujących w kopalniach złota. W Polsce nadawany jest kanale Discovery i ma swoje wierne grono odbiorców. I właśnie ta tematyka została wzięta na warsztat przez studio Code Horizon, twórców m.in. symulatora wielkich maszyn Giant Machines 2017. Czyli znają się na rzeczy.

Gold Rush: The Game to gra o wydobywaniu złota. Ameryki nie odkryłem. Ale droga do bogactwa jest wyboista i długa. Zasiądziesz za sterami koparki czy spychacza z najwyższej półki, ale będziesz też musiał ręcznie przeczesywać urobek szukając wielkich samorodków. Cztery pory roku i zmienne pory dnia pozwolą doświadczyć tego wszystkiego, co widzimy podczas przygód górników w telewizyjnym serialu. Do zabawy dostaniemy spory skrawek Alaski, kilka miejscówek do wydobywania oraz maszyny, którymi własnoręcznie będziemy siać zniszczenie i pożogę. A nie, to nie ten typ gry. Ale tak, będzie można nimi pojeździć.

Premiera Gold Rush: The Game na pecetach jest planowana na trzeci kwartał tego roku. Czyli coś w okolicach wakacji. Ruszyła też kampania na Kickstarterze, gdzie twórcy chcą uzbierać 10 tysięcy dolarów kanadyjskich, czyli około 28 500 złotych. A poniżej możecie podziwiać trailer, gameplay z komentarzem i jeszcze trochę obrazków z gry.

Comments

comments