Kolejna polska seria książek posłuży za podstawę gry wideo. Ponownie będzie to RPG.

Gamedec autorstwa Marcina Przybyłka nie jest najbardziej znaną polską serią książek. Mimo wszystko ta cyberpunkowa seria ma swoje grono fanów. Potencjał w tym świecie jest na tyle duży, że ktoś zdecydował się przenieść go do świata gier wideo. Jest to ekipa Anshar Studios. W branży zespół znany jest z pracy na zlecenie, głównie jako podwykonawcy. Ekipa ma również kilka własnych projektów na VR. Ich portfolio nie jest może imponujące, ale doświadczenia im na pewno nie brakuje.

Gamedec będzie więc dla Anshar Studios pierwszym, tak ambitnym projektem. Studio szykuje izometrycznego RPG-a w cyberpunkowym świecie, w którym wcielimy się w tytułowego Gamedeca, detektywa tropiącego zbrodnie, oszustwa i spiski. Nie będzie to jednak wierna adaptacja książki, a rozszerzenie uniwersum opisanego przez Marcina Przybyłka. Sam pisarz bierze aktywny udział w pracach nad grę. Tak opisuje to, co przyniesie wirtualny Gamedec:

Bazę inspiracji dla gry stanowią dwa pierwsze tomy pentalogii „Gamedec”, czyli „Gamedec. Granica Rzeczywistości” oraz „Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw”. Zespół, którego jestem częścią, tworzy grę, która pod pewnymi względami będzie mroczniejsza niż książkowy pierwowzór. Czytelnicy znający przygody Torkila Aymora znajdą liczne odwołania do książek i zaczerpnięte z nich motywy, a ci, dla których Gamedec jest czymś zupełnie nowym, potraktują moją literaturę jako rozwinięcie tego, co znajdą w grze.

W tym momencie możemy obejrzeć premierowe wideo. Dziennikarze obecny na Gamescomie będą mogli również zobaczyć zamknięty pokaz. Pierwsza publiczna prezentacja dema będzie mieć miejsce w czasie PAX West w Seattle.

Premiera Gamedec planowana jest na przyszły rok. Twórcy obiecują silne nawiązania do klasyki gatunku oraz papierowych RPG. Pojawiają się między innymi obietnice, że zadania będziemy mogli wykonywać na różne sposoby, dzięki czemu produkcja nie będzie narzucać jednego punktu widzenia. Ile w tym prawdy przekonamy się w 2020 roku. Obecnie można dodawać grę do steamowej wishlisty.

GAMEDEC – screeny

Comments

comments