Symulator driftowania niedługo powinien trafić do sprzedaży. Budżet gry robi spore wrażenie.

Wrażenie, ale i jednocześnie zdziwienie. Nie często przecież budżet symulatora, zwłaszcza robionego przez spółkę z grupy PlayWay, liczy się w milionach złotych. Takich wyjątkowym tytułem będzie Drift19 od studia ECC Games. Deweloper ma na koncie przede wszystkim Car Mechanic Simulator na mobilki i Switcha. Spółka jest również od jakiegoś czasu notowana na giełdzie, z której udało się pozyskać sporo kapitału. W dużej części został on przeznaczony na rozwój Drift19.

Jaki w takim razie jest budżet gry? Wyniesie on 3,5-4 mln złotych. Taką kwotę potwierdził prezes spółki, Piotr Wątrucki. Pieniądze pozwolą na stworzenie gry na trzy platformy – PC, PS4 oraz Xbox One. Studio rozważa porty na inne sprzęty.

Skalę budżetu dobrze pokazuje porównanie do innych symulatorów. Przykładowo ostatnio PlayWay poinformował, że stworzenie gry Uboat to koszt rzędu 200 tysięcy złotych. Premiera wczesnej wersji 30 kwietnia. Na tym tle 3,5-4 mln zł to ogromny majątek. Pamiętajmy też, że Uboat to jeden z ważniejszych projektów dla PlayWay. Widać więc jak duże nadzieje ECC Games pokłada w Drift19.

Data premiery Drift19 nie została jeszcze ogłoszona. Gra jest obecnie na etapie beta testów, a więc na rynkowy debiut nie będziemy długo czekać.

Comments

comments