Poznańskie studio Monster Couch pracuje nad świetnym beat’em upem Die for Valhalla!. Podczas targów PGA dowiedziałem się, że prócz zapowiadanego peceta, gra ma trafić także na konsole PlayStation 4 i Xbox One, a co ważniejsze, wystartują też ze zbiórką na Kickstarterze.

Jeśli graliście w Golden Axe czy Castle Crashers to dokładnie wiecie czym będzie Die for Valhalla! Totalna rzeź do czterech graczy, pełna współpraca, kilka profesji i jazda tylko w prawo. Grałem w to na Poznań Game Arena i jestem zachwycony. W sam raz na domowe party game. W mitologii nordyckiej istnieją Walkirie, pomniejsze boginie i córki Odyna. Właśnie w nie wcielimy się w grze, a dzięki ich umiejętnościom, będziemy w stanie wskrzeszać walecznych wikingów.

Die for Valhalla! powstaje w ramach programu Square Enix Collective, w którym można zdobyć rozgłos i wsparcie dla własnej produkcji w przygotowaniu kampanii na Kickstartera. Pośrednio korzysta z niego także polska spółka Forever Entertainment przy produkcji Fear Effect Sedna. Twórcy zapowiadają wydanie gry na PlayStation 4 i Xboksa One, ale to nie wszystko. W 2017 roku studio Monster Couch wystartuje ze zbiórką funduszy na Kickstarterze, a jednym z progów będzie online’owy multiplayer. W takiej produkcji jest to wręcz niezbędne.

Comments

comments