Większość z Was na pewno kojarzy Mirosława Dymka jako głównego twórcę takich produkcji jak Polanie, Two Worlds czy Earth. Obecnie kierowana przez niego firma – Home Net Games – z sukcesami zajmuje się grami mobilnymi.

Przez ostatnie miesiące studio pracowało nad drugą częścią swojego pirackiego hitu.

The Pirate: Plague of the Dead to produkcja z otwartym światem, w której traficie do pirackiej rzeczywistości pełnej przygód, magii i ekscytującej walki na morzu. Jako gracz wcielicie się w postać Johna Rackhama, który jako jedyny przeżył rzeź piratów przeprowadzoną przez Wielkiego Inkwizytora.

Korzystając z arkanów magii voodoo, musi wskrzesić legendarnych kamratów, takich jak Czarnobrody, Charles Vane, Anne Bonny, Sam Bellamy i inni, by wykorzystać ich unikatowe umiejętności i raz na zawsze stawić czoła Inkwizytorowi.

Główny element rozgrywki postawiony jest na tryb dla jednego gracza, jednak oprócz tego czeka Was sporo aktywności w postaci zdobywania miast, handlu czy przeszukiwania wysp skarbów.

Szczególnie dumni jesteśmy z systemu walki, który spowodował, że poprzednia odsłona serii wciąż pozostaje najbardziej złożoną grą o tematyce pirackiej na urządzenia mobilne. Bazujące na fizyce pojedynki sprawiają, że żadna bitwa nie wygląda tak samo. Kapitanowie odblokowywani w trakcie kampanii dysponują umiejętnościami, jak np. wyrzucanie beczek z prochem, które zniszczą kadłub wrogiej łajby, gdy uda się zwabić ją w pułapkę. The Pirate: Plague of the Dead może pochwalić się piękną grafiką z dynamicznym cyklem dnia i nocy oraz pogodowym i w połączeniu z realistycznym modelem żeglugi oraz zniszczeń pozwala zasmakować morskiego życia na smartfonie lub tablecie.

W Home Net Games wyznajemy zasadę “fair to play free-to-play” – cała kampania jest w pełni darmowa, nie zmuszamy gracza do wykonywania nudnych, powtarzalnych czynności ani nie stawiamy bariery w postaci paywalla. Głęboko wierzymy, że takie podejście było przyczyną sukcesu The Pirate: Caribbean Hunt oraz Zombie Defense. – Łukasz Malik, producent The Pirate: Plague of the Dead

Jedną z najważniejszych kwestii w przypadku gier tworzonych przez Home Net Games jest silna więź ze społecznością graczy. Autorzy bardzo pilnie śledzą opinie na temat swoich produkcji i starają się spełnić nawet najbardziej szalone życzenia.

Tytuł dostępny jest już na platformie Google Play, a wkrótce także na iOS. Plague of the Dead to druga odsłona serii The Pirate, w którą na samej tylko platformie Android zagrało już ponad 6 milionów osób.

Comments

comments