Mimo wszystko o tragedii trudno mówić.

Nowa produkcja Vivid Games to nie tylko kontynuacja mega popularnego Real Boxing, ale i oficjalna gra filmu Creed. Oczekiwania były więc ogromne, a wyszło… nie najgorzej. Na oczekiwania takiej spółki to jednak nieco za mało. Real Boxing 2: CREED od 18 listopada (dzień premiery) do końca 2015 roku pobrano 3,1 mln razy. W całym czwartym kwartale zeszłego roku pierwszą część serii ściągnięto 2,9 mln razy. Vivid Games przyznaje, że wydanie gry w modelu free2play okazało się nieco trudniejsze niż początkowo planowano, przez co nie wszystkie plany sprzedażowe zostały osiągnięte. Łączna ilość pobrań obu części Real Boxing wynosi aktualnie 33 miliony.

Od takich spółek jak Vivid Games oczekuje się stałego wzrostu i coraz lepszych wyników. Jeśli więc studio jeszcze nie odtrąbiło spektakularnego sukcesu Real Boxing 2: CREED, wyniki muszą być pewnym rozczarowaniem. Trzeba jednak pamiętać, że biedy w bydgoskiej ekipie nie będzie. 2015 rok udało się zamknąć z zyskiem na poziomie 6,7 mln złotych. Mimo wszystko oczekiwania były znacznie wyższe, przez co dzisiaj na giełdzie akcje VG mocno tanieją. Być może sytuację poprawi planowany na ten rok Real Boxing 2: Rocky.

Szkoda, że tak to wygląda, bo Real Boxing 2: CREED to jednak bardzo dobra gra. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji jej sprawdzić, możesz ją pobrać z AppStore lub Google Play. Za darmo.

Comments

comments