Może #nikogo, a może jednak wzbudzi Wasze zainteresowanie fakt, że rodzima spółka Macro Games będzie produkować gry pod platformę Facebooka – Instant Games.

Instant Games to przede wszystkim małe gry, w które można zagrać bezpośrednio w Facebook Messenger, aplikacji do komunikacji między użytkownikami „fejsa”. Mimo, że cechuje je prostota, to w taką koszykówkę uruchomiono ponad MILIARD razy. Przy takiej bazie użytkowników wszystko jest możliwe. Zwłaszcza, że partnerami są m.in. Bandai Namco, Konami, Taito czy Zynga.

Macro Games dogadała się z Amerykanami z Big Blue Marble Inc. i stworzyli osobny oddział zajmującymi się grami pod Facebook Messengera. Na rozwój tego teamu mają zamiar przeznaczyć milion dolarów – informuje Patrycja Lewicka, project coordinator w Big Blue Marble Inc.

„Polska spółka, jako jedna z pierwszych na świecie dołącza do platformy Instant Games. Dzięki nabyciu akcji Big Blue Marble, w 2017 roku stworzy mobilne gry, które udostępni globalnie milionom użytkowników aplikacji Facebook Messenger” – czytamy w komunikacie Macro Games.

W pierwszym kwartale 2017 roku zadebiutuje ich pierwsza gra, a do jego końca chcą wyprodukować ich jeszcze kilka.

Macro Games do tej pory skupiało się na rozwoju e-sportu, inwestując w dwa portale poświęcone Counter Strike’owi i Minecraftowi oraz organizując ligę CSCenter League.

Źródło: Money.pl

Comments

comments