Jak wiemy, Sniper: Ghost Warrior 3 zadebiutuje 28 kwietnia na PC, PlayStation 3 i Xbksie One. Okazuje się, że warszawskie studio CI Games myśli nad Nintendo Switchem, ale jest to dla nich platforma przyszłości.

W rozmowie z serwisem Finder, Tomasz Pruski – lead level designer w CI Games, zdradził nieco szczegółów na temat powstawania Sniper: Ghost Warrior 3. Studio od początku nie planowało wydania swojej najnowszej gry na Nintendo Switcha, ale myślą o przyszłości z tą platformą.

„Nie wydamy Sniper: Ghost Warrior 3 na Nintendo Switch, ale zdecydowanie patrzymy na nią dla przyszłych produktów. Spotkaliśmy się z przedstawicielami Nintendo i rozmawialiśmy o możliwościach. Sniper nie jest naszym jedynym IP, więc patrzymy by umieścić tam inne gry. Ale teraz nic nie jest oficjalne.” – powiedział serwisowi Finder Tomasz Pruski.

W dalszej części rozmowy lead level designer z CI Games poleca Nintendo Switcha, jest przekonany, że kolejne studia zdecydują się na wydawanie gier na te platformę. Zwłaszcza, że baza użytkowników rośnie, a na razie zbyt dużej konkurencji wśród twórców nie ma.

Zastanawiam się, co innego mogłoby CI Games wydać na Nintendo Switcha. Z produkcji – które wiemy, że powstają – mamy mobilnego Sniper: Ghost Warrior oraz oczywiście Lords of the Fallen 2. Czy LotF 2 powstanie na Nintendo Switcha – zapytałem u źródła i czekam na odpowiedź.

Comments

comments