Premiera już bliżej niż dalej, a więc Bloober Team zaczyna podgrzewać atmosferę związaną z horrorem >observer_. Nowe materiały wyglądają lepiej niż dobrze.

Troszkę informacji o historii. Scenarzyści z Bloobera mają dobrą wiadomość. IV RP się skończy. Zła jest niestety taka, że ich wizja V RP nie wygląda najlepiej. Akcja >observer_ rozgrywa się pod koniec XXI w Krakowie. Świat zniszczony jest kryzysami gospodarczymi i wojnami. Szarą rzeczywistość próbuje zasłonić technologia – hologramy, VR, implanty oraz stare dobre narkotyki. W takich okolicznościach przyjdzie nam poznać Daniela Lazarskiego.

Protagonista jest członkiem specjalnego oddziału detektywistycznego zwanego observerami. Działający na zlecenie korporacji bohater specjalizuje się w hakowaniu umysłów podejrzanych. Jego zadaniem nie jest jednak złapanie kolejnego przestępcy, a odnalezienie syna. W tym celu trafia do niezwykle niebezpiecznej części Krakowa. Nasi czytelnicy z tego miasta mogą w komentarzach pisać o jaką dzielnicę może chodzić. Ciekawe czy pojawią się cyberpunkowe maczety oraz czy w V RP Wisła Kraków wreszcie wyjdzie z dołka.

Oprócz informacji dotyczących historii Bloober Team pokazał nowe sceny oraz zapowiedział kontynuację współpracy z Aspyr Media (zapoczątkowanej przy okazji Layers of Fear). Nie wiem co wy o tym sądzicie, ale według mnie >observer_ prezentuje się coraz ciekawiej. Szkoda tylko, że ma tak przekombinowaną w pisowni nazwę 😉

 

Comments

comments